Техническая информация
Резинова та азбестотехнічна промисловість – деякі відмінні риси, перспективи розвитку
Однією з основних відмінних особливостей резинотехнічної промисловості є велика кількість видів продукції, що випускається. Наразі виробляється понад сто тисяч найменувань ГТВ. Серед них десятки і сотні різновидів таких РТ-виробів, як гумові рукави, шланги, різні шнури, профілі, транспортні та гальмівні стрічки, різноманітні гумові клеї, діелектричні килимки, техпластини та багато інших виробів. Практично жодна сфера діяльності людського суспільства не обходиться без тих чи інших видів ГТВ.
Ще однією особливістю є те, що левову частку собівартості ГТВ складає вартість сировини, яка випускається хімічною промисловістю або нафтохімічними виробництвами. Це значною мірою визначає перспективи розвитку гумової промисловості – розробка продукції з підвищеним терміном використання, зниження трудомісткості виробництва резинотехнічних виробів, впровадження безвідходних технологій, використання найсучаснішого обладнання та передових наукових розробок, що дозволяють економити сировину та матеріали.
Розвиток цієї галузі дуже тісно пов'язаний з розвитком багатьох інших промислових галузей. Так, розробка і виробництво певних видів резинотехнічної продукції, з одного боку, обумовлені потребами авіаційної, автомобільної, хімічної промисловості, будівельної індустрії та інших галузей народного господарства. З іншого боку, поява нових технологій для виготовлення ГТВ більш високої якості з поліпшеними властивостями та розширеним діапазоном застосування стимулює розробку сучасної техніки, принципово нових будівельних матеріалів тощо.
Сучасна азбестотехнічна промисловість, хоч і не може зрівнятися з гумовою за кількістю видів продукції, що випускається, але асортимент АТВ також досить великий – це близько трьох тисяч найменувань виробів і матеріалів, які застосовуються в різних технічних областях. Серед них також ті АТВ, які сьогодні пропонуються до продажу підприємством "Лінокор" – азбестові шнури, азбокартон, пароніти, азботканини, азбестовмісні сальникові набивки.
Основним напрямком розвитку азбопромисловості на сьогодні, крім розширення списку продукції, необхідної для будівельної індустрії, теплотехніки, машинобудування, металургії, нафтохімічних підприємств, є впровадження сучасних технологій та обладнання, що забезпечують безпечне виробництво, оскільки азбестовий пил є канцерогеном. Відносно самих продуктів азбестотехнічної промисловості, то вчені всього світу сперечаються про їх безпеку, але переважна більшість фахівців заперечують негативний вплив АТВ на людський організм, оскільки азбест тут присутній у зв'язаному стані, не виділяючись у жодному вигляді. До того ж природних аналогів або штучних замінників азбесту просто не існує.
Як розібратися в різноманітності продукції, щоб не помилитися у виборі
У зв'язку з насиченістю ринку великою кількістю різної резинотехнічної та азбестотехнічної продукції різних виробників і якісних характеристик не кожному покупцеві легко розібратися і зробити правильний вибір при покупці. Більшість різновидів ГТВ та АТВ дублюються різними виробниками, мають аналоги, можуть бути взаємозамінними, при цьому маючи певну різницю в ціні, а також відрізняючись за якістю. Тому при виборі покупки необхідно дотримуватися кількох простих правил:
-
Переконатися у відповідності придбаного товару технічним інструкціям щодо застосування пристрою, для якого він купується, з урахуванням ГОСТів або ТУ.
-
Вибрати виробника за принципом – оптимальний баланс ціни та якості.
-
Перевірити наявність у продавця технічної документації на товар, щоб не «натрапити» на кустарщину.
-
Бажано перевірити репутацію продавця, умови зберігання товару.
-
Купувати тільки з гарантією виробника.
-
При покупці звертати особливу увагу на маркування, дати виготовлення, терміни зберігання та експлуатації продукції.
Причини передчасного виходу з ладу азбестотехнічних і резинотехнічних виробів
АТВ та ГТВ відомих виробників зазвичай служать не менше заявленого терміну експлуатації, але бувають випадки, коли навіть дорогі якісні азбестотехнічні та резинотехнічні вироби перестають виконувати свої функції раніше часу і виходять з ладу. Часто причиною цього є використання їх не за призначенням, експлуатація в невідповідних хімічних або кліматичних умовах, а також у неприпустимих температурних інтервалах і (або) при перевищенні номінальних статичних або динамічних навантажень. Ще однією причиною зменшення експлуатаційних термінів ГТВ та АТВ може бути недотримання правил транспортування, порушення інструкцій щодо умов зберігання.
Рекомендації з утилізації відпрацьованих ГТВ та АТВ
Здача відпрацьованих гумових і азбестових виробів для утилізації з подальшою їх переробкою здійснюється за суворо визначеними правилами відповідно до місцевих умов. Це пов'язано з тим, що безсистемне викидання такого виду відходів може завдати великої шкоди природному середовищу, негативно позначитися на здоров'ї людей. Утилізацією відпрацьованих ГТВ та АТВ займаються спеціальні служби з утилізації відходів. Інформацію про місцезнаходження такої служби можна дізнатися у місцевих органах виконавчої влади. Необхідно пам'ятати, що правильна утилізація використаних резинотехнічних і азбестотехнічних виробів або матеріалів запобігає можливим негативним впливам на навколишнє середовище, а отже виключає завдання шкоди здоров'ю людини.
Інформація для постачальників і клієнтів
ТОВ "Лінокор" прагне безперервно розширювати зв'язки з вітчизняними та зарубіжними виробниками і запрошує до співпраці на взаємовигідних умовах виробників ГТВ, азбестотехнічної продукції, полімерних та металевих люків, дощоприймачів, комплектуючих для водовідвідних систем та подібних товарів із Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Болгарії, Білорусі, Молдови та інших європейських держав з метою розширення асортименту традиційної резинотехнічної продукції, АТВ тощо, а також постачання на ринок України новітніх матеріалів і виробів.
Клієнти фірми можуть отримати каталоги на гумові шланги, рукави, шнури, профілі, техпластини, діелектричні килимки, транспортні та гальмівні стрічки, азботканини, азбокартон, сальникові набивки, азбошнури, пароніти, люки, дощоприймачі, клеї та різну іншу продукцію, реалізовану підприємством, за запитом, а також будь-яку інформацію про роботу фірми, товари, послуги, діючі акції, систему знижок у телефонному режимі або по E-mail. Вся контактна інформація знаходиться на відповідній сторінці сайту.
ГОСТи і ТУ
Азбестотехнічні вироби (АТВ)
-
ГОСТ 1779-83: Шнури азбестові
-
ГОСТ 23779-95: Папір азбестовий
-
ГОСТ 2850-95: Картон азбестовий
-
ГОСТ 481-80: Пароніт і прокладки з нього
-
ГОСТ 5152-84: Набивки сальникові
-
ГОСТ 6102-94: Тканини азбестові
Резинотехнічні вироби (ГТВ)
-
ГОСТ 10362-76: Рукави гумові напірні з нитковим посиленням, не армовані
-
ГОСТ 12855-77: Пластина гумова для трансформаторів
-
ГОСТ 1335-84: Рукави гумові з нитковим посиленням для гальмівної системи рухомого складу залізниць і метрополітену, не армовані
-
ГОСТ 17133-83: Пластини гумові для виробів, що контактують з харчовими продуктами
-
ГОСТ 18698-79: Напірні гумові рукави з текстильним каркасом
-
ГОСТ 25676-83: Рукави гумові для буріння
-
ГОСТ 28618-90: Рукави гумові і рукавні з'єднання для обертального буріння і гасіння вібрації
-
ГОСТ 5398-76: Рукави гумові напірно-всмоктувальні, не армовані, з текстильним каркасом
-
ГОСТ 6286-73: Рукави гумові високого тиску з металевими оплетками, не армовані
-
ГОСТ 6467-79: Шнури гумові круглого і прямокутного перерізів
-
ГОСТ 9356-75: Рукави гумові для газового зварювання і різання металів
-
ГОСТ 7338-90: Пластини гумові та гумотканинні
-
ГОСТ 4997-75: Килимки діелектричні гумові
Люки каналізаційні
-
ГОСТ 3634-99: Люки оглядових колодязів і дощоприймачі дощових колодязів
-
ГОСТ 3634-89: Люки чавунні для оглядових колодязів